Adres:
Leszczynowa 14
30-211 Kraków
Godziny pracy
Pn. do Pt.: 8:00 - 16:00
Witamy Państwa w świecie najwyższej jakości prześwietlarek rentgenowskich X-Ray.
Oferta Empel została tutaj podzielona na dwa główne grupy produktowe, adresowane szczególnie dla firm branży:
Urządzenia rentgenowskie dla branży security mają swoje zastosowanie w placówkach takich jak min: wiezienia, sądy, prokuratury lotniska, przejścia graniczne. Oferowana przez nas prześwietlarka RTG sprawdzi się podczas kontroli wchodzących na teren lotniska czy innej strefy bezpieczeństwa. Pozwala w szybki i prosty sposób sprawdzić zawartość bagaży, jak również kieszeni samych pasażerów.
Proponujemy zarówno niewielkie detektory ręczne, jak i większe maszyny, wyposażone w niezwykle wytrzymałe taśmy transportowe do dowolnego bagażu.
Detektor rentgenowski dla przemysłu ma zastosowanie we wszelkich zakładach przetwórczych gdzie wykrywanie zanieczyszczeń metalowych jest niewystarczające aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa i potrzeba również zapewnienia pozbycia się ewentualnych zanieczyszczeń takich jak szkło, plastik czy ceramika.
Urządzenia rentgenowskie dla przemysłu spełniają również inną rolę. Zapewniają kontrolę produktu zapakowanego w folie metalizowaną, lub pozwalają oszacować wagę danego produktu, jego ubytku czy niedoskonałości.
Służymy profesjonalnym doradztwem technicznym dla wszystkich typów urządzeń i wsparciem na każdym etapie. Jako producent zaawansowanych technologicznie prześwietlarek RTG (detektorów) proponujemy naszym klientom rozwiązania idealnie dopasowane do potrzeb danej firmy. Obejmują one między innymi wielkość poszczególnych urządzeń, ich funkcjonalność, pełne wyposażenie czy wykorzystane materiały.
Zapewniamy jednocześnie profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Zapraszamy do współpracy.
Firma Empel to Autoryzowany Partner Handlowy Minebea intec.
W ramach współpracy oferujemy naszym klientom rozwiązania związane z detekcją metalu oraz urządzeń wykorzystywanych w branży spożywczej, farmaceutycznej, chemicznej oraz opakowań. Najważniejszymi pośród nich są nowoczesne, przemysłowe detektory metalu.
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań wspomagających kontrolę procesu produkcyjnego w zakresie detekcji metali, kontroli rentgenowskiej, ważenia kontrolnego.
Opierając się na niebagatelnym doświadczeniu pracowników Empel, ich inwencji i otwartości na wszystko, co nowe dostarczamy nasze rozwiązania zarówno do największych, jak i mniejszych zakładów przemysłowych.
Opracowujemy wspólnie z klientem projekt, zakres prac, które wykonujemy w naszym zakładzie produkcyjnym.
Głowice wykrywające metale stanowią podstawowy element każdego typu detektora dlatego tak ważne jest aby cechowały się niezawodnością działania, wytrzymałością eksploatacyjną i najnowszymi rozwiązaniami detekcji.
Jako Autoryzowany Partner Handlowy Minebea Intec zapewniamy najnowsze rozwiązania obecnie dostępne na rynku.
Głowice detekcyjne posiadają:
Zapraszamy do kontaktu w celu dobrania optymalnego rozwiązania.
Aby system kontroli działał na miarę swoich możliwości, musi być wyposażony w odpowiedni system przenośnikowy z systemem odrzucającym.
Konstrukcja zapewniająca maksimum higieny oraz możliwość kontroli w połączeniu z systemem odrzucania zróżnicowanych produktów sprawiają, że przenośniki taśmowe EMPEL idealnie sprawdzają się jako integralna część systemów detekcji metali.
Jesteśmy w stanie podjąć się niemal każdego zadania i zapewniamy:
Jeśli więc potrzebujesz wysokiej jakości przenośników taśmowych do swojej firmy, zgłoś się do nas. Pomożemy wybrać Ci najlepsze rozwiązanie i dostosujemy je do Twoich potrzeb.
Naszym celem jest zapewnienie kompleksowych rozwiązań i wygody osobom korzystającym z naszych produktów.
Doskonale sprawdzą się przy produktach mających niewielkie gabaryty, ale również przy tych ciężkich. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa komfort pracy i pozwala na zastosowanie tego samego transportera do różnego rodzaju produktów.
Można używać ich do przenoszenia przedmiotów w pionie i poziomie, dzięki czemu w łatwy sposób można nimi manewrować. Co więcej dają nam również możliwość uniesienia przedmiotów na dużą wysokość.
Pracują bardzo cicho, dzięki czemu nie tworzą dodatkowego hałasu i pozytywnie wpływają na komfort pracowników. Ponadto można je również wbudować w stałe w linie montażowe.
Nie są drogie, a ich cena odpowiada jakości wykonania oraz niezawodności działania tego typu sprzętu. Co więcej można je szybko zamontować i od razu włączyć je do pracy.
Przede wszystkim przenośniki taśmowe znajdą swoje zastosowanie przy drobnych towarach bez względu na ich właściwości. Najczęściej transportuje się je luzem lub w opakowaniu. Jednak to nie wszystko można użyć ich również w przypadku ciężkich materiałów sypkich, a także drobnicowych, takich jak kartony czy skrzynki.
Sprawdzą się praktycznie w każdej gałęzi przemysłu, dzięki czemu są doskonałą inwestycją. Co więcej dostępne są różne modele, dlatego każdy znajdzie odpowiedni dla swojej firmy.
W zależności od modelu może być on wykonany ze stali lub aluminium, dzięki czemu jest on odporny na korozję i różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.
Urządzenie to wykorzystuje się do transportu ładunków zarówno poziomo, jak i pionowo, dzięki czemu dobrze sprawdzi się przy przesuwaniu towarów, a także ich unoszeniu na różne wysokości.
Działanie przenośnika jest bardzo proste. Zamontowana taśma transportowa przesuwa się po stalowym blacie, a umieszczone w nim rolki napędowe pozwalają na transport towarów. Dodatkowo w urządzeniu tym można wykorzystać także specjalne taśmy, które mogę być wykonane z różnych materiałów, najczęściej służą one do ochrony materiałów przed rozsypaniem.
Systemy do kontroli produktów podawanych grawitacyjnie wyróżniają się wysoką czułością detekcji w stosunku do wszystkich zanieczyszczeń metalicznych obecnych w produktach masowych (takich jak np. chipsy) oraz swobodnie spadających produktach w proszku i granulowanych.
Systemy można z powodzeniem stosować do kontroli na zawartość zanieczyszczeń wszystkich masowych produktów granulowanych, poczynając od pylistych proszków np. mleko w proszku, cement a kończąc na produktach zawierających cząstki o większych rozmiarach.
Systemy grawitacyjne Loma Systems oraz Menebea można adoptować do specyficznych wymagań klienta poprzez tworzenie np. specjalnych systemów detekcji.
Te systemy są idealne do produktów pompowanych, mięsa, zawiesin i sosów.
Są one dostępne z przewodami rurowymi od 50 mm (2”) i wyposażone w kompletny zestaw przyłączy przemysłowych.
Łatwa regulacja wysokości dzięki kolumnie gazowej
Doskonałe uzupełnienie nadziewarek mięsa, np. Handtmann, Vemag, Risco itp.
Duży wybór automatycznych zaworów odrzucających do dowolnych zastosowań, w tym CIP
Mocowanie na zawiasach lub na regulowanym wsporniku
Interfejs elektryczny prędkości pompy i zatrzymania klipsowania
Kompaktowe rozwiązanie, tylko minimalnie zwiększające długość rurociągu.
To urządzenia, które stanowią połączenie w ramach jednego urządzenia detektora metalu i dynamicznej wagi kontrolnej. Sterowanie pracą urządzenia odbywa się na jednym panelu kontrolnym dzięki czemu użytkownik jest w stanie bezproblemowo zweryfikować zarówno wagę produktu i odrzucić te, które wykraczają poza ustalony zakres tolerancji jak i odrzucić produkty zanieczyszczone.
Do głównych cech Systemów Combo można zaliczyć:
W zakresie ważenia dynamicznego firma Empel oferuje kompletne rozwiązania do najbardziej wymagających linii.
Firma Empel jest autoryzowanym partnerem handlowym firmy Minebea – Intec w zakresie sprzedaży, integracji systemów kontroli dynamicznej.
Dostarczamy wagi dynamiczne kontrolne oraz systemy (kombi) detektor metali – waga dynamiczna kontrolna we współpracy z firmą Minebea – Intec.
W tym zakresie jesteśmy w stanie sprostać również każdym spersonalizowanym wymaganiom klienta tworząc kompletne urządzenie wg szczegółowych wymagań klienta.
Projektujemy i wykonujemy niezawodne systemy liniowania produktów do pracy z wagami dynamicznymi kontrolnymi lub z zestawami kombi (detektor – waga) lub X-Ray – waga dynamiczna kontrolna.
Firma Empel gwarantuje wszystkim swoim klientom profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny wag kontrolnych i całych systemów.
W naszym zakładzie produkcyjnym wykonujemy również remonty oraz przeróbki w istniejących urządzeniach.
Naszym klientom służymy fachowym doradztwem technicznym.
Długoletnie doświadczenie w produkcji wykrywaczy metalu do zastosowań security pozwoliło firmie CEIA zaprojektować wiele różnych ich odmian tak, by było możliwe dobranie odpowiedniego wykrywacza do praktycznie każdego zastosowania. Główną część asortymentu stanowią detektory bramowe, które można podzielić na dwie podgrupy: detektory metalu – kolumnowe i detektory metalu – panelowe.
Kolumnowe detektory bramowe
Te wykrywacze metalu mają przekrój stóp w kształcie okręgu lub elipsy. Dzięki temu są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Detektory kolumnowe zajmują też dużo mniej miejsca w stosunku do detektorów panelowych, co może ułatwić ich stosowanie w miejscach o ograniczonej powierzchni. Główną zaletą detektorów kolumnowych jest jednak brak występowania zjawiska kąta martwego, polegającego na częściowym przysłanianiu kontrolowanej osoby przez stopę detektora, a więc utrudniającego pracę strażnikowi obsługującemu detektor/detektory.
Panelowe detektory bramowe
Panelowe wykrywacze metalu posiadają parametry oraz obszar zastosowań zbliżone do detektorów kolumnowych. Istnieją jednak specjalne wersje detektorów panelowych, charakteryzujące się bardzo wysoką czułością, nieosiągalną w innych urządzeniach tej klasy. Takie detektory stosowane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest wykrycie nawet najmniejszych przedmiotów metalowych (np. żyletki).
W ostatnim czasie coraz częściej występuje konieczność stosowania coraz bardziej zaawansowanych technologicznie sposobów na złodziei. Dlatego też nasza firma stworzyła nowoczesne systemy sygnalizacji kradzieży, stosowane w wielu sklepach.
Dedykowany dla centrów E-Commerce branży odzieżowej PUNKT KONTROLI PRZEDWYSYŁKOWEJ RF+AM pozwala wyeliminować możliwość realizacji zamówienia internetowego z omyłkowo nieusuniętym zabezpieczeniem antykradzieżowym RF 8,2 Mhz lub AM 58 kHz
Dodatkowym wsparciem w pracach magazynowych jest Dualny detektor zabezpieczeń który dzięki wykrywaniu zarówno RF 8,2 MHz jak i AM 58 kHz znacząco przyśpiesza pracę.
MS-T228 to całkowicie nowa koncepcja w dziedzinie zabezpieczania towarów. Rozwiązanie chroni przed nieuczciwymi zwrotami tj. gdy klient zwraca towar użyty kilkukrotnie jako nowy (nieużywany) i ubiega się o nieuzasadniony zwrot pieniędzy lub wymianę.
Empel jako producent i dostawca znanych i renomowanych bramek antykradzieżowych Meco, oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie zabezpieczania towarów przed kradzieżą.
Systemy Sygnalizacji Kradzieży (SSK) serii NQ Connect to nowoczesne konstrukcje, do budowy których użyto stali nierdzewnej i anodowanego aluminium. Połączenie technologii sieciowej z unikatowymi rozwiązaniami opracowanymi przez inżynierów EMPEL, pozwala zaoferować naszym klientom wiele niespotykanych nigdzie indziej rozwiązań np.:
Bramka antykradzieżowa Meco serii NQ może zostać wyposażona w zintegrowany licznik klientów. Całość obsługiwana jest z poziomu komputera, poprzez zintegrowany system wspomagania sprzedaży „Counter View” lub „M-Store”. Narzędzia te służą do zbierania i prezentacji danych związanych w sposób bezpośredni z oceną efektywności sprzedaży, w tym również lokalizacji placówki handlowej. Dzięki takiemu połączeniu w prosty sposób można kontrolować efektywność przeprowadzanej kampanii reklamowej lub przygotowywać specjalne promocje w określonym czasie, kiedy do sklepu zagląda najwięcej klientów.
Oferowane przez naszą firmę bramki antykradzieżowe świetnie sprawdzą się w firmach każdej branży. Najczęściej jednak stosowane są w sklepach odzieżowych, elektronicznych, kosmetycznych czy obuwniczych.
Bramki antykradzieżowe radiowe Meco wykorzystują częstotliwość 8,2 MHz lub 1,95 MHz. Niewątpliwą zaletą systemów radiowych jest ich atrakcyjna cena a także największy na rynku dostępny asortyment zabezpieczeń. Wada bramek radiowych jaką jest podatność na zakłócenia, dzięki zaawansowanym algorytmom przeciwzakłóceniowym i szerokim mozliwością zmiany parametrów pracy, w systemach Meco została zminimalizowana. Nasze systemy efektywnie wykrywają próbę kradzieży przy rozstawie anten wynoszącym do 200-220 cm.
Zastosowanie nowoczesnych technologi sieciowych i telekomunikacyjnych pozwala wykonać serwis bez fizycznej wizyty technika. Dla serwisu gwarancyjnego oznacza to szybki czas reakcji, natomiast dla systemów nie objętych już gwarancją – niskie koszty, sprawność i komfort pracy.
Bramki akustomagnetyczne oferują wysoką wykrywalność zabezpieczeń i odporność na metalowe konstrukcje (np. kasy, metalowe ramy itp.) Ich największą zaletą jest możliwość pracy na etykietach przy szerokich rozstawach anten. Etykieta jest niewielkich rozmiarów (45x11mm) tym samym system AM jest bardzo popularny wszędzie tam, gdzie zabezpieczany towar jest niewielkich rozmiarów. Technologia AM posiada również szeroki wybór klipsów i innych akcesoriów.
Na zamówienie istnieje możliwość zainstalowania licznika klientów i połączenia systemu z aplikacją „Couter View” lub „M-Store„.
Bramki elektromagnetyczne dedykowane są wszędzie tam, gdzie bezpieczeństwo i skuteczność zabezpieczenia to najwyższy priorytet. Zabezpieczenie ma niewielkie rozmiary: jest to srebrny pasek (drucik) o szerokości 4 mm i długości około 130 mm. Oferowane przez nas bramki potrafią wyczuć jego obecność nawet przez kilka warstw folii aluminiowej. Skutecznie wykrywane będą także etykiety umieszczane na metalowych przedmiotach. Głośny alarm dźwiękowy i wizualny pozwoli pracownikom ochrony na szybką reakcję i zapobiegnięcie kradzieży.
Aby móc sprawdzić skuteczność prowadzonych kampanii reklamowych w sklepach stacjonarnych, lub kontrolować ilość wejść odwiedzających, porównując je ze sprzedażą, stosuje się nowoczesne liczniki klientów.
Są to niewielkie urządzenia, umożliwiające rejestrowanie wejść lub wyjść z danego sklepu. Najczęściej montuje się je przy wszystkich wejściach do salonu, butiku, i wielu innych. Oprócz wolno stojących liczników klientów, proponujemy technologie zintegrowane z nowoczesnymi bramkami antykradzieżowymi. Empel System oferuje produkty działające jako element niezależny od innych wykorzystywanych mechanizmów.
Dwukierunkowy licznik klientów Meco MS-BPC561 i MS-BPC561 D jako system monitorowania odwiedzin oraz sprzedaży w punktach handlowych w sposób znaczący przyczynia się do zwiększenia zysków i oszczędności, między innymi między dostrzeganie zwiększania lub zmniejszania odwiedzin o określonych porach, dniach czy okresach. Urządzenie może pracować jako układ całkowicie niezależny – wyświetlać liczbę przejść na wyświetlaczu (model MS-BPC561 D) lub zostać połączony poprzez konwerter danych ze zintegrowanym systemem wspomagania sprzedaży “Counter View” lub “M-Store“. Dzięki temu możemy stworzyć kompleksowy system wspomagający zwiększanie sprzedaży czy wprowadzanie nowych i atrakcyjnych kampanii reklamowych.
Licznik klientów może zostać zamontowany naściennie, na słupkach montażowych lub przytwierdzony do rolety. Zajmuje on niewiele miejsca, dlatego z pewnością nie będzie przeszkadzał podczas otwierania drzwi czy wchodzenia do sklepu.
Niezbędnym wyposażeniem każdego systemu SSK, są akcesoria antykradzieżowe.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu doskonale wiemy, jak ważna jest najwyższa jakość zabezpieczeń, począwszy od tworzywa z którego są wykonane, przez skuteczność zamka magnetycznego, na wysokim parametrze dobroci układu, kończąc.
Wysoka jakość tworzywa użyta do wykonana np. klipsa, oznacza większą wytrzymałość mechaniczną co w sposób bezpośredni podnosi odporność na sabotaż np. przy pomocy kombinerek.
Skuteczny zamek magnetyczny to gwarancja, iż ewentualna „nielegalna” próba otwarcia klipsa zakończy się fiaskiem, dodatkowo dobry zamek odznacza się zminimalizowanym ryzykiem trwałego zablokowania.
Najważniejszym jednak parametrem zabezpieczeń jest dobroć układu cewki klipsa, określana symbolem „Q” (eng: quality factor). Akcesoria posiadające wysoki parametr dobroci, mocniej zakrzywiają sygnał nadajnika, tym samym są szybciej i skuteczniej wykrywane, niż te o niskim parametrze „Q”
Mimo spełnienia wszystkich wyśrubowanych wymogów, udaje nam się zachować przystępny poziom cenowy. Posiadamy dobrze rozbudowane zaplecze magazynowe a także oferujemy możliwość sprowadzenia na zamówienie niestandardowych i rzadkich akcesoriów, zgodnie z oczekiwaniami klienta.
Osobną kwestią pozostaje dostosowanie rodzaju zabezpieczenia (rodzaj, wielkość, częstotliwość) do użytkowanego systemu, chętnie służymy profesjonalną poradą.
Atrapy bramek antykradzieżowych są doskonałym rozwiązaniem dla sklepów wielkopowierzchniowych, które nie chcą inwestować w pełną infrastrukturę SSK lub po prostu jest to zbyt kosztowne. System taki, oprócz roli odstraszającej, może być również nośnikiem reklamowym, lub za niewielką dopłatą zostać wyposażony w zdalnie sterowany alarm świetlnodźwiękowy. Zdalnie uruchamiany alarm pozwala ochronie obiektu lub personelowi skutecznie reagować na zauważona próbę kradzieży, a także podnosi „wiarygodność” systemu Atrapy Meco wyglądają identycznie jak wersje w pełni uzbrojone. Istnieje również możliwość ich późniejszego doposażenia i przekształcenia w pełni sprawne Systemy Sygnalizacji Kradzieży (SSK).
System Sterowania Przejściami jest prostym w budowie i obsłudze systemem, którego podstawowym zadaniem jest monitorowanie i zdalne zarządzanie przejściami. Część mechanizmów zaczerpnięto z Zintegrowanego Systemu Zarządzania, np. Operator systemu udostępnia (otwiera) przejście po otrzymaniu sygnału żądania przejścia i potwierdzeniu wizualnym (przy pomocy kamer systemu CCTV) osoby lub sytuacji.
Dodatkowo SSP można wyposażyć w podsystem domofonowy, który w zależności od konfiguracji będzie wykonywał jedno z dwóch zadań.:
Praca Systemu Sterowania Przejściami sprowadza się w praktyce do obsługi centrali systemowej na które prezentowane są w czytelny sposób (za pomocą diod LED) wszystkie niezbędne operatorowi informacje takie jak:
Operator na podstawie tych informacji oraz danych pochodzących z innych podsystemów podejmuje decyzję o sposobie obsłużenia danego żądania tzn. otwiera zdalnie drzwi bądź odmawia dostępu.
Dodatkowo operator może przy pomocy centrali sterować podsystemami niezależnie, tzn.:
W pierwszym przypadku centrala przełącza automatycznie obraz z kamer w chwili przyjścia pierwszego żądania oraz po obsłużeniu żądania w wypadku gdy w kolejce znajdowało się kolejne. Ponadto operator ma możliwość ręcznego przełączania obrazu z kamer przy pomocy klawiatury centrali.
W przypadku systemu domofonowego operator ma możliwość:
Podobnie jak Zintegrowany System Zarządzania system zbudowany jest z odpowiednich magistral komunikacyjnych i domofonowych, lokalnych kontrolerów sterujących, a następnie modułów wykonawczych (jeśli są potrzebne) oraz zamków i paneli rozmównych oraz pozostałego osprzętu.
Zasilanie systemu w zależności od uwarunkowań i wymagań użytkownika może być lokalne lub centralne. Kontrolery systemu montuje się w sposób modułowy w obudowach typu OB-SZxx, a całość urządzeń węzła lokalnego w praktycznych rozdzielnicach elektrycznych. W przypadku braku możliwości zastosowania rozdzielnic należy zastosować obudowy montażowe OB-MTxx lub OB-TW3M.
System może obsługiwać do 32 przejść oraz do 32 niezależnych punktów domofonowych. Budowanie takiego systemu może następować etapami, a rozbudowa systemu polega na dopięciu do magistral sterujących i domofonowych następnych kontrolerów i stosownego osprzętu. Dodatkową zaletą systemu jest możliwość łatwego „przejścia” na Zintegrowany System Zarządzania bez utraty zainstalowanego sprzętu oraz praktycznie bez konieczności zmian w konfiguracji rozdzielnic. Zmiana taka w praktyce polega na rozdzieleniu magistrali sterującej SSP na dwie:
Zanim doczekamy się inteligentnych budynków, którym będzie można wydawać polecenia głosem, kontrolę nad pracą wszystkich zainstalowanych w obiekcie urządzeń pomoże nam sprawować Zintegrowany System Zarządzania.
Wystarczy jeden komputer, by sprawnie zarządzać działaniem urządzeń służących do bieżącej eksploatacji lub ochrony. Zintegrowany System Zarządzania umożliwia pracę zarówno w trybie automatycznym, jak również z operatorem. Przy pierwszej opcji decyzje podejmowane są ściśle według zaprogramowanych algorytmów. W przypadku pracy z operatorem oprogramowanie również przez cały czas czuwa, proponując określone rozwiązania, co przydatne jest w przypadku zdarzeń nagłych, sytuacji alarmowych i pomaga osobie sterującej siecią ustrzec się pomyłki. Wszystkie zdarzenia zachodzące w obiekcie natychmiast wychwytywane są przez Zintegrowany System Zarządzania, dzięki czemu możliwe jest natychmiastowe podjęcie reakcji.
a) praca z operatorem odbywa się wyłącznie na podstawie planów obiektów przedstawionych graficznie na monitorze w postaci map (budynków, kondygnacji, fragmentów obiektu).
b) Każde z kontrolowanych urządzeń jest przedstawione na mapie graficznie w postaci ikony (tematycznej), obrazującej wykonywane aktualnie zadanie (otwarcie drzwi, włączenie światła itp.)
c) wszystkie Akcje podsystemu są natychmiast interpretowane graficznie na monitorze, a Akcje wymagające potwierdzenia są wyświetlane z dodatkowym żądaniem akceptacji przez operatora.
d) Każde zdarzenie alarmowe jest natychmiast sygnalizowane komunikatem alarmowym, odpowiednim komunikatem głosowym oraz żądaniem potwierdzenia przyjęcia wiadomości przez operatora.
e) Zdalne zarządzanie akcjami Zintegrowanego Systemu Zarządzania (otwarcie drzwi, włączanie podglądu z kamery, klimatyzacji itp.) polega na wskazaniu kursorem „myszki” odpowiedniej ikony na interesującej nas mapie i „kliknięcie” w obrębie ikony. W przypadku akcji wymagającej potwierdzenia, jest wyświetlany stosowny komunikat wraz z żądaniem potwierdzenia.
f) W przypadku połączenia Zintegrowanego Systemu Zarządzania z instalacją nagłaśniającą w obiekcie, każdy komunikat, zarówno alarmowy jak i informacyjny, może być przekazywany do dowolnej strefy obiektu.
Istotną zaletą Zintegrowanego Systemu Zarzadzania jest jego wielka elastyczność. Możliwości jego rozbudowy są praktycznie nieograniczone i zależą wyłącznie od potrzeb i wymagań użytkownika, a proces decyzyjny w każdym przypadku zajmuje tyle samo czasu. Nie istnieje więc niebezpieczeństwo tego, iż w przypadku rozbudowanej sieci reakcja oprogramowania kontrolującego będzie się wydłużać w nieskończoność.
Zintegrowany System Zarządzania został zaprojektowany z myślą o realizacji trzech podstawowych zadań:
Zintegrowany System Zarządzania umożliwia podłączenie zarówno stanowisk dających możliwość podglądu na monitorze pracy programu i jego sterowanie (operatorskich), jak również służących wyłącznie wizualizacji jego zachowania (prezentacyjne). Sieć został tak zaprojektowany, aby dawać możliwość podłączenia nieograniczonej liczby stanowisk zarówno operatorów sieci jak i prezentacyjnych. Stanowiska operatorów są standardowo zabezpieczone kontrolerem sprawdzającym na bieżąco ważność identyfikatora użytkownika. Jakiekolwiek działania można podjąć wyłącznie wówczas, gdy identyfikator jest umieszczony w kontrolerze, a przyznane operatorowi prawa zezwalają na ich wykonanie. Przy wymaganym podwyższonym stopniu bezpieczeństwa pulpit operatora może być dodatkowo chroniony hasłem operatora. Każdy zarejestrowany operator ma indywidualnie przyznane prawa dostępu, np. do całego obiektu lub jego części (budynku, piętra) i może w dowolnej chwili wykonać analizę stanu każdego z urządzeń i podsystemów pozostających w jego gestii.
MMC MajorDomus to specjalistyczne narzędzie, składające się z infrastruktury sieciowej i pomiarowej oraz serwerów danych z multiplatformowym, a więc dostępnym praktycznie na dowolnych systemach operacyjnych oprogramowaniem, do którego podstawowych zadań należy:
System umożliwia podłączenie praktycznie dowolnego licznika pomiarowego umożliwiającego komunikację z nim. Daje to właściwie nieograniczone możliwości w zakresie monitorowania zużycia nie tylko typowych mediów jak ciepło, woda, prąd czy gaz, lecz praktycznie dowolnych substancji gazowych, płynnych i półpłynnych.
Praca systemu może odbywać się zarówno w ramach struktury lokalnej jak i rozproszonej, co oznacza możliwość bieżącego monitorowania i gromadzenia na serwerach danych z obiektów zlokalizowanych praktycznie w dowolnym miejscu na świecie, a dla operatorów systemu monitoringu mediów właściwie nieograniczony dostęp do tych danych, bez konieczności używania specjalistycznych aplikacji systemowych, wyłącznie przy użyciu dowolnej przeglądarki internetowej.
Oprogramowanie, którego podstawowymi z punktu widzenia użytkownika apletami są M-Visio Centre, M-Visio Local, zapewnia całkowite bezpieczeństwo w gromadzeniu i dostępie do danych dzięki stosowaniu zaawansowanych algorytmów szyfrujących, praktycznie uniemożliwiających zarówno odtworzenie skopiowanych danych, jak również nieautoryzowany dostęp do nich.
M-Visio Centre i Local.
Aplety M-Visio Centre i Local służą do analizy odczytów z liczników oraz do przygotowywania raportów z pracy tych urządzeń. Różnica pomiędzy nimi polega na tym, że aplet M-Visio Centre służy do analizy odczytów z liczników wchodzących w skład wszystkich sieci i podsieci lokalnych, tworzących system monitorowania mediów, podczas gdy aplet M-Visio Local do analizy odczytów z liczników w obrębie sieci lokalnej. Możliwości obu apletów są podobne, jednak ze względu na obsługiwaną strukturę różnią się pomiędzy sobą interfejsem graficznym.
Praca z apletami odbywa się za pomocą przeglądarki internetowej po uprzednim zalogowaniu i jest możliwa w jednym z dwóch trybów:
• W trybie wykresów
• W trybie raportów
W trybie wykresów wybór licznika pozwala na otwarcie panelu licznika w głównej części okna. Aplety umożliwiają jednoczesne otwarcie paneli wykresów dla wielu liczników, poprzez proste zaznaczenie interesujących użytkownika liczników z listy. Panel licznika jest podzielony na dwie części: obszar wykresów oraz obszar informacji dodatkowych.
W obszarze wykresów dostępne są następujące typy wykresów:
Możliwy jest wybór wielokrotny – wtedy okna są rysowane jedno po drugim.
W obszarze wykresów prezentowane są również informacje systemowe, m.in. alarmy z podaniem daty i czasu oraz informacje dodatkowe dotyczące prezentowanego wykresu, w tym zakresu czasowego. Aplet umożliwia dokonanie wyboru zakresu dat z dokładnością do 1 minuty. Dostępne są pre-definiowane zakresy:
Przy ustawieniu ręcznym można zdefiniować dowolny zakres. Panel licznika udostępnia również dodatkowe informacje pogrupowane w następujący sposób:
Ustawienia poszczególnych paneli liczników mają swoje odzwierciedlenie w tworzonych raportach szczegółowych, które odzwierciedlają pracę każdego licznika osobno.
Raport ogólny zawiera zestawienie poszczególnych liczników w formie czytelnej tabeli z podsumowaniem końcowym.
Aplikacje M-Admin Centre oraz Local służą do definiowania parametrów pracy oraz użytkowników systemu sterowania mediami
Śluzy bezpieczeństwa stosowane są w miejscach gdzie wymagany jest wysoki poziom ochrony między innymi:
Służą do zabezpieczenia obiektów przed atakami wandalizmu, włamaniami i aktami terroryzmu.
Dostępne w ofercie EMPEL SYSTEM śluzy bezpieczeństwa wykonane są z aluminium, stali malowanej proszkowo lub ze stali nierdzewnej, które mogą być dopasowane do wymagań klienta. Konstrukcje te posiadają systemy zapobiegające przejściom dwóch osób jednocześnie. W zależności od preferencji klienta, do naszych konstrukcji możemy zamontować nowoczesne systemy kontroli dostępu. Najczęściej obejmuje ona czytniki kart zbliżeniowych lub linii papilarnych, jak również technologię biometryczną lub wizualną.
Opcja zabudowania detektora metalu alarmującego wejście z bronią palną, uniemożliwiając dalszy dostęp. Dodatkowo istnieje możliwość wzmocnienia konstrukcji, by chroniła przed atakami z broni palnej. Śluzy są produkowane zgodnie z europejskimi normami bezpieczeństwa.
Dodatkowym atutem naszych instalacji są niewielkie rozmiary. Dzięki temu mogą być one montowane nawet w małych pomieszczeniach czy budynkach.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.
Do czego służą Systemy interkomowo-nagłośnieniowe (SIN)?
Podstawowym zadaniem Systemów Interkomowo-Nagłośnieniowych jest zapewnienie komunikacji głosowej pomiędzy operatorem oraz poszczególnymi pomieszczeniami z możliwością pełnej kontroli przez operatora w przypadku gdy komunikacja odbywa się pomiędzy osobami trzecimi. W skład tych systemów wchodzą:
Zarówno w systemie domofonowym jak i komunikacji w salach widzeń istnieje możliwość podłączenia zewnętrznego zestawu głośnomówiącego oraz magnetofonów dla potrzeb nagrywania prowadzonych rozmów.
Zasada budowy systemów interkomowo-nagłośnieniowych (SIN) jest taka sama jak przyjęta wcześniej w ZSZ tzn: budowanie systemu polega na dopinaniu do odpowiednich magistral komunikacyjnych, interkomowych i radiowęzłowych lokalnych kontrolerów sterujących, a następnie paneli rozmównych i modułów krosowniczych oraz pozostałego osprzętu. Również zasilanie systemu w zależności od uwarunkowań i wymagań użytkownika może być lokalne lub centralne. Kontrolery systemowe montuje się w sposób modułowy w obudowach typu OB-SZxx, a całość urządzeń węzła lokalnego w praktycznych rozdzielnicach elektrycznych. Takie podejście do tematu pozwala łączyć poszczególne podsystemy ZSZ nie tylko w ramach stosowanych rozdzielnic, ale również obudów dla płyt kontrolerów. W przypadku braku możliwości zastosowania rozdzielnic należy zastosować obudowy montażowe OB-MTxx oraz OB-TW3M.
Produkowane przez nas panele domofonowe oraz radiowęzłowe są wykonane z blachy stalowej i osadzane „podtynkowo”,
a ich płyty czołowe z polerowanej stali kwasoodpornej w zależności od przeznaczenia (od wymagań co do trwałości montażu)
są nitowane lub przykręcane do obudowy. Wszystkie zastosowane gniazda i przyciski są typu wandaloodpornego co dodatkowo zmniejsza ryzyko uszkodzenia mechanicznego. Podobnie w przypadku zastosowania w systemie paneli przycisków.
Systemy interkomowo-nagłośnieniowe Meco to również gwarancja, że kupują Państwo urządzenie zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce.
Systemy alarmowe
Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność zabezpieczenia obiektu przed włamaniem lub kradzieżą. Współczesne systemy alarmowe to urządzenia zaawansowane, często połączone z systemami kontroli dostępu i inteligentnego domu. Wszystkie rozwiązania są doskonale znane specjalistom Empel System, dzięki temu zapewniamy kompleksową obsługę w tym zakresie.
Jako niezbędne uzupełnienie oferty, zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie dostawy, montażu i serwisu systemów wizyjnych, czyli systemów monitoringu CCTV, akronim: Close Circuit Television. Systemy wizyjne i monitoring nieprzerwanie od dziesiątek lat jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi ochrony i elektronicznego nadzoru.
Jako główne zalety korzystania z systemu wizyjnego CCTV można wymienić:
Współczesne systemy wizyjne CCTV oferują również możliwość analityki rejestrowanego obrazu z poziomu rejestratora lub aplikacji komputerowej. Taka analiza otwiera nieznane jeszcze kilka lat temu możliwości, najważniejsze z nich to:
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi systemami wizyjnymi i zachęcamy do złożenia zapytania.